Mnoho lidí se mylně domnívá, že bíle zakalená voda čerstvě natočená z kohoutku svědčí o vysokém obsahu chloru. Není to pravda – kdyby to byl totiž skutečně chlor, muselo by ho tam být tolik, že by každého spolehlivě otrávil.

Bílé zabarvení vody způsobuje vzduch rozpuštěný ve vodě. Nemá absolutně žádný vliv na chuťovou kvalitu vody, ani na zdraví spotřebitele. Při kontaktu studené vody z distribuční sítě s teplejšími vnitřními rozvody nebo průtokem přes perlátor na konci vodovodního kohoutku se tento vzduch z vody uvolní a způsobí její „mléčné“ zabarvení. Lze se s ním rovněž setkat po opravách vodovodního potrubí, kdy se do sítě nasál vzduch z vnějšího prostředí. Tento vzduch má za následek i nepravidelný tok vody z kohoutku, doprovázený syčením a „střílením“, když pouštíme vodu. Vzduch z vody postupně vyprchá, takže stačí, když vodu necháte několik minut odstát. Poté by měla být opět průzračná. Pokud je na vašem vodovodním kohoutku instalován perlátor, dbejte na jeho pravidelné čištění. Zanesené sítko perlátoru totiž může bílé zabarvení vody zintenzivnit a může také obsahovat usazeniny, které by mohly negativně ovlivnit kvalitu pitné vody.

Čerpáno z http://www.szu.cz/centrum-hygieny-zivotniho-prostredi/proc-ma-nekdy-voda-bile-zabarveni-a-jak-se-ho-zbavit

Telefon kancelář

383 388 119

Bezplatná služba pro odběratele

Od roku 2021 nově zasíláme informativní SMS zprávy odběratelům a zavádíme klientský portál.

více

Úřední hodiny

Úřední hodiny pro odběratele:

Pondělí
8:00 - 11:00 12:00 -15:00
Úterý
8:00 - 11:00 12:00 -15:00
Středa
8:00 - 11:00 12:00 -15:00

Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím