Mnoho lidí se mylně domnívá, že bíle zakalená voda čerstvě natočená z kohoutku svědčí o vysokém obsahu chloru. Není to pravda – kdyby to byl totiž skutečně chlor, muselo by ho tam být tolik, že by každého spolehlivě otrávil.

Bílé zabarvení vody způsobuje vzduch rozpuštěný ve vodě. Nemá absolutně žádný vliv na chuťovou kvalitu vody, ani na zdraví spotřebitele. Při kontaktu studené vody z distribuční sítě s teplejšími vnitřními rozvody nebo průtokem přes perlátor na konci vodovodního kohoutku se tento vzduch z vody uvolní a způsobí její „mléčné“ zabarvení. Lze se s ním rovněž setkat po opravách vodovodního potrubí, kdy se do sítě nasál vzduch z vnějšího prostředí. Tento vzduch má za následek i nepravidelný tok vody z kohoutku, doprovázený syčením a „střílením“, když pouštíme vodu. Vzduch z vody postupně vyprchá, takže stačí, když vodu necháte několik minut odstát. Poté by měla být opět průzračná. Pokud je na vašem vodovodním kohoutku instalován perlátor, dbejte na jeho pravidelné čištění. Zanesené sítko perlátoru totiž může bílé zabarvení vody zintenzivnit a může také obsahovat usazeniny, které by mohly negativně ovlivnit kvalitu pitné vody.

Čerpáno z http://www.szu.cz/centrum-hygieny-zivotniho-prostredi/proc-ma-nekdy-voda-bile-zabarveni-a-jak-se-ho-zbavit

Cena vodného a stočného

Cena vodného a stočného pro rok 2019

více

Kontakty

Ing. Miroslav Kajan - jednatel
Tel.: 725 891 956

František Bílek - servisní technik
Tel.: 601 102 247

Jiří Götz - vyjadřovací činnost
Tel.: 601 156 254

Kateřina Samcová - fakturace vodné
Tel.: 724 388 721

Dana Bicková - ekonom
Tel.: 727 953 194

Zasílat novinky e-mailem

Zadejte Vaši e-mailovou adresu

Zavřít

Probíhá odkalování u Francouzů.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím